גדילן מצוי

Silybum marianum

ח'וּרְפֵיש אִלְ-גִ'מַאל

מורכבים

עשב חד שנתי גבוה וקוצני, שכיח בצידי דרכים, שולי שדות ומעזבות. גובהו בשיאו כ-1.5 -2 מטרים. עלי השושנת גדולים ושסועים. שפת העלה מעוטרת קוצים. העלים ירוקים ומבריקים, וסביב העורקים - כתמים בגוון לבן-כסוף. לאורך עמוד התפרחת צומחים עלים קטנים ודוקרניים החובקים את הגבעול. התפרחת קוצנית מאוד, ובתוך מצעית התפרחת צומחים פרחים צינוריים קטנטנים בעלי גוון סגול.

הגדילן המצוי הוא צמח מרפא וירק מאכל חשוב ממשפחת המורכבים. חומרים המופקים ממנו משמשים גם כיום, ברפואה המודרנית; סילימארין, חומר המופק מזרעי הצמח אך מצוי גם בחלקים נוספים שלו, הוכח כמשקם כבד מהיעילים בעולם.
כל חלקי הגדילן נאכלים, ולכל אחד מהם מהות קולינרית שונה: שורשיו נושאים טעם בעל גוון אדמתי, המזכיר מעט ארטישוק ירושלמי, אך הוא עדין ממנו בעוצמותיו. הטעם מעמיק בבישול, ובצלייה נוסף לו גוון אגוזי עמוק ועשיר.
לעמוד התפרחת ולמצעית נוסף טעם בעל מאפיינים ימיים מובהקים עם ניחוח עדין של פירות ים. העלים נושאים טעם מימי ועשבוני יותר, ומתאימים במיוחד לתבשילי ירק, לממולאים וכן גם לסלטים טריים.

סגול

צבע הפריחה

שעווני, קרח, חלק, מבריק, קוצני

מרקם העלים

ביצני, מפורץ, גלי, קוצני, מעוטר בעורקים לבנים

צורת העלים

ים תיכוני, שולי שדות, צידי דרכים, מעזבות

בית הגידול

עשבוני חד שנתי

צורת חיים

ריח העלים

דצמבר עד מאי

עונה לליקוט

מרקם העלים

השפע שסביבנו - ללקט בפתח הבית

מדריך מקוצר לליקוט צמחי בר למאכל הגדלים בכל מקום: ברחוב, בשכונה או בחצר האחורית.
תמיד רציתם ללקט? זה המקום להתחיל ממנו. סיור ליקוט:

מסע שורשים

לפני הפעם הראשונה שמייס הסכימה לטעום משהו שבישלתי, היא בעיקר היססה. "שאני אוכל אוכל של יהודים"? חשבה לעצמה. מייס, תלמידה מצטיינת מאחד מכפ...

סרפד וגדילן - אחים לצלחת

לפני מספר ימים, ביום סגרירי וגשום, העליתי לדף הפייסבוק שלי את התמונה הזו. אתם, הגולשים, ביקשתם את המתכון, ואני הבטחתי לפרסמו. אני משתדל...

באישור וברוח

כל הזכויות שמורות ליתיר שדה | ת.ד. 5061 פרדס חנה - כרכור | טלפון: 054-2248243 | YATIRSADE@GMAIL.COM