אירועים בהתאמה אישית

חגיגות ימי הולדת, בר/בת מצווה, ימי נישואין - כל אלה הינם אירועי חיים משמעותיים המחייבים התייחסות מיוחדת ושונה. בעזרתנו ניתן ליצור חוויה מושלמת לחובבי הטבע והאוכל הטוב. הסדנאות נבנות בשיתוף ובתיאום עם הלקוח, ויכולות לכלול גם טקסי מעבר משמעותיים, בהם בעל/בעלי השמחה מדליקים יחד את מדורת השבט, בשיטה מסורתית וקדומה, שיש לה ממדים עוצמתיים מבחינה רגשית ורוחנית.

טופס להזמנת סיור/סדנא

ארוחת גורמה בטבע

מטבח ישראלי הוא, קודם כל, מטבח מקומי. ככזה – הוא ניזון מחומרי גלם שמקורם בצמחיית הבר הארץ ישראלית, ובחקלאות המקומית. כאשר מרכיבי הבסיס של מזוננו נמצאים סביבנו בכל אשר נפנה, וניתן להשיגם בקלות ובלא עלות כספית – אנו אוכלים בריא יותר, אקולוגי יותר, ומעל לכל אלה – אנו חושפים את החך ואת הלשון לחגיגת טעמים ייחודית.

האדמה אוגרת בקרבה זכרונות עמומים, הנספגים, כארומה ייחודית, בעלת טעם עמוק ועשיר, בצמחים הגדלים מתוכה. אכילתם של הצמחים הללו בעת המתאימה יכולה לעורר בקרבנו את אותם זכרונות רחוקים, ולהציפם מתוך הלא-מודע הקולקטיבי שאנו חולקים עם אבות אבותינו – הציידים-הלקטים בני תרבויות האדמה שחיו כאן אלפי שנים טרם זמננו.

 

ניתן לקיים ארוחות כאלה בכל עונות השנה, בשילוב שיחה על תרבות המזון המקומית.

 

הארוחות יכולות להיות צמחוניות או טבעוניות בהתאם לרצון הלקוח.

 

 

 

סיורי ליקוט

סיורים קצרים להכרות עם מגוון מינים של צמחי בר ראויים למאכל בסביבת הבית או בחיק הטבע. נאזין לסיפורים מרתקים על הצמחים השונים, על מקומם במטבח ובארון התרופות המקומי ועל מסרים שניתן לקבל מהם ומסביבתם הקרובה.סיורים אלה נמשכים 3-6 שעות ואינם כוללים בישול ארוחה משותפת בסיומם. הסיורים נערכים החודשים נובמבר-מאי. 

 

 

 

 

סדנאות ליקוט ובישול

נגלה יחד כיצד הופכת "העשבייה" הצומחת בצדי הדרכים - לשפע של מזון טרי, בריא, מזין וערב לחך. נלמד להכיר, לזהות, וללקט מינים שונים של צמחי בר - ולשלבם במטבח הביתי. נבשל יחד מנות גורמה המשלבות טעמים ייחודיים ומרכיבים מקומיים ונחשף לעולמם של הציידים הלקטים הקדמונים שהלכו על האדמה הזו לפנינו. 

 

 

באישור וברוח

כל הזכויות שמורות ליתיר שדה | ת.ד. 5061 פרדס חנה - כרכור | טלפון: 054-2248243 | YATIRSADE@GMAIL.COM
צלפים