אני עדיין לא יודע מה אצייר הערב,
אבל זו
opuntia-ficus-indica-botanical-vintage-e

מי אנחנו?

שירת השדה:

לתרבות קולינרית קשובת טבע

'שירת השדה' היא מכללה ללימוד תורת הליקוט ולקידום תרבות קולינרית קשובת טבע. החברה מתמחה בהדרכה של קורסים, סיורים, סדנאות והרצאות להוראת תורת הליקוט, וליצירת מטבח מקומי, אקולוגי ומהוגן, המבוסס על ערכי תנועת ההאטה העולמית.

לצד הקורסים והסדנאות, אנו מייעצים לחברות מובילות בתחום ההסעדה, עורכים ימי גיבוש מיוחדים לחברות ולצוותי עובדים, ומקיימים הרצאות בנושאים מגוונים הקשורים לתרבות הקולינרית המקומית.

opuntia-ficus-indica-botanical-vintage-e

הצוות שלנו:

יתיר שדה

מייסד ומנהל "שירת השדה"

היי,

שמי יתיר. יתיר שדה. כן, נולדתי בשם  הזה.

כששואלים אותי, אני אומר שכנראה שעשו אותי ביער שעל שמו נקראתי.

ומה שהחל ביער, או בחיק הטבע, חייב להמשיך משם, לא?

אז מגיל חצי שנה אני מלקט: צמחי בר, סיפורים, מחשבות, רעיונות, פיסות מידע ו...חברים.

בין לבין, אני חוקר את תולדות המטבח הארצישראלי, מתרגל ומלמד מיומנויות חיים קדומות במסגרת ארגון "שומרי הגן" ו"מבשל זכרונות". 

האהבה הגדולה לארץ ולנופיה, וההליכה בין שביליה, למדה אותי המון, אך גם הותירה אותי סקרן ותאב ידע.

מזה כעשור וקצת, משנת 2010, אני לומד ומלמד על אוכל בכלל ועל ליקוט צמחי בר בפרט, כמרכיבים רבי עוצמה בעיצובה של תרבות מקומית, וכשפה המגשרת בין תרבויות.

אני גם אב למילוא וקדם, צמד לקטים גמדיים, בן ובת שלוש וחצי, וחולק את חיי עם עמיטל, גננת לילדים עם צרכים מיוחדים.

 

מבחינת ההשכלה הפורמלית, אני בוגר תואר ראשון בלימודי א"י ומדעי הסביבה (בהצטיינות) ומשלים הסמכת תואר שני בביה"ס ללימודי סביבה באונ' תל אביב, תוך חקר היחס שבין ערכי שמירת טבע לבין התרבות הקולינרית של אזרחי ישראל הערבים, וזיקתה למרחב.

אלה פוייר

מנהלת קשרי לקוחות

אלה היא מרפאה הוליסטית המתמחה בטיפול בשיאצו. היא גם של אוריה המתוק בן השנה, ומנהלת ביד רמה, במסירות ובאדיבות את כל ענייני המשרד שלנו. מתאמת סיורים, מנהלת את ההרשמה לקורסים ולסדנאות, מתאמת ומארגנת, והכל - ברוגע ונינוחות למרות יתיר, הבלאגניסט שעושה צרות.

אימנו ליפשס

מנהלת לוגיסטית ומפיקה

הרבליסטית קלינית, בוגרת המגמה לרפואת צמחים בקמפוס "ברושים" שליד אוניברסיטת תל אביב. עוסקת בטיפול באמצעות צמחי מרפא וברוקחות טבעית. היא לא חולה על צמחים, היא בריאה על צמחים. מנהלת לוגיסטיקה ב"שירת השדה" ומלווה לוגיסטית של קורס הליקוט. 

עמית ורד

צמחי מרפא ורוקחות טבעית

אגרונומית (Bsc במדעי הצמח), הרבליסטית קלינית, לקטית, חקלאית.

לשעבר - מנהלת את תחום הלוגיסטיקה וקשרי הלקוחות ב"שירת השדה", ומדריכה בארגון. כיום עובדת כאגרונומית בחווה לגידול חקלאי אורגני בעמק חפר ובעלת עסק עצמאי בתחום הטיפול באמצעות צמחי מרפא. בשירת השדה עמית מסייעת בטיפוח תחום רפואת הצמחים, ומדריכה סדנאות לגיל הרך ולמשפחות. עמית מצטרפת מעת לעת להדרכות, ומעשירה אותנו בידיעותיה בתחום רפואת הצמחים.

נמרוד פישביין

מנהל לוגיסטי

נמרוד למד אצלנו, בקורס הליקוט השנתי, בהיותו חייל לקראת תום שירותו הסדיר. אחר כך טס להודו, וכשחזר, לקח על עצמו את ניהול התחום הלוגיסטי של שירת השדה. כיום הוא "מילואימניק", שמשתבץ לימי הדרכה כשהדבר מתאפשר, ומנהל את לוגיסטיקת השטח של הסיור. מתרגל יוגה ומודט ויפסנה, ועף על החיים.

באישור וברוח

כל הזכויות שמורות ליתיר שדה | ת.ד. 5061 פרדס חנה - כרכור | טלפון: 054-2248243 | YATIRSADE@GMAIL.COM